Tatuaż z tryzubem – opowieść o Ukrainie na nowo aktualna

Tatuaż z tryzubem – opowieść o Ukrainie na nowo aktualna

Jeśli lubicie literaturę faktu, książka Tatuaż z tryzubem” Ziemowita Sczerka z pewnością jest dla was. Tematyka książki, która ukazała się w 2015 roku zyskuje dziś na aktualności. Opowiada o Ukrainie, w tym o Majdanie i innych ważnych wydarzeniach z najnowszej historii Ukrainy. Warto przeczytać tę pozycję, by lepiej zrozumieć o co walczy i z czym mierzy się dziś Ukraina.

Od fantasy po literaturę faktu – Ziemowit Szczerek

Ziemowit Szczerek jest absolwentem prawa i nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat pracuje jako dziennikarz, którego najważniejszym zainteresowaniem jest Europa Wschodnia. To także autor opowiadań fantasy publikowanych w wielu ważnych pismach literackich.

Podróże i dziennikarstwo to największe pasje Ziemowita Szczerka, które umiejętnie łączy odnajdując ciekawe miejsca i szukając rematów do ciekawych reportaży. Warto poznać książkę Tatuaż z tryzubem”, która po kilku latach staje się jeszcze ważniejsza i warta poznania.

Tatuaż z tryzubem (nowość i bestseller) – książka o Majdanie

Wydawać by się mogło, że Tatuaż z tryzubem” to pozycja o wojnie w Donbasie, Majdanie i zejściu Janukowycza z ukraińskiej sceny politycznej. To jednak tylko pierwszy plan tej pracy. Pełna jest ona smaczków i historii ukazujących prawdziwą Ukrainę, jej zmagania i próby ugruntowania państwowości.

Ukraina uznawana za państwo nadal tworzące się staje dziś przed potwornym wyzwaniem jakim jest odparcie rosyjskiej agresji. To wydarzenie dla wielu zmieniło obraz Ukrainy jako państwa i Ukraińców jako obywateli. Pokazało ich determinację i odwagę. Warto sięgnąć po pozycję autorstwa Zeimowita Szczerka, by lepiej zrozumieć ten niedoceniany przez lata naród.

Ta książka to bez wątpienia przyczynek do pisania najnowszej historii Ukrainy. Historii pełnej burz i niepokojów płynących zarówno z zewnątrz jak i wewnętrznych kraju. Kluczem do fenomenu tej książki, jest także jej podróżniczy charakter. Dzięki niemu możemy poznać różne sytuacje, problemy i różnych ludzi, o różnym spojrzeniu na świat i swój kraj. To co ważnego daje ta lektura, to możliwość poznania Ukrainy od środka – prawdziwej bez propagandy, ale i bez bohaterskiego lukru. Prawda to wartość, która zawsze się obroni.