Tatuaż z tryzubem – Ziemowit Szczerek

Dlaczego warto przeczytać “Tatuaż z tryzubem”? 

Książka “Tatuaż z tryzubem” autorstwa Ziemowita Szczerka przedstawia skomplikowaną, potężną układankę, która nazywa się Ukrainą. Jest to książka właśnie o tym kraju, o nim jako takim, ale również o Majdanie, o wojnie w Donbasie, o upadku Janukowycza i wielu innych wydarzeniach mających istotny wpływ na dalsze losy tego kraju. Książka opowiada o tym, co w Ukrainie jest intrygującego, specyficznego, co zadowala, a co przeraża. Książka zabiera czytelnika w podróże przez tworzące się państwo, które raz jest postapokaliptyczne, by innym razem niemal krzyczeć z entuzjazmu. Podróże, które są próbą poznania i zrozumienia Ukrainy, tej prowschodniej oraz prozachodniej. Są to podróże po świecie bliskim i dalekim jednocześnie, co dodaje całej lekturze niesamowitego klimatu. Książka opisuje najnowszą historię Ukrainy. Jej celem jest przybliżenie Polakom Ukrainy, o której przecież wiedzą już całkiem sporo, jednak nie poznali jej jeszcze w ten sposób. Książka przybliża czytelnikowi ukraiński labirynt fascynujący, zabawny, ale również przerażający. Zabiera na wycieczkę po Ukrainie rzeczywistej oraz wyobrażonej. Ponadto książka daje odpowiedź, dlaczego słowa “prozachodniej” i “prowschodniej” są pisane w cudzysłowie.

Kim jest Ziemowit Szczerek?

Autor książki “Tatuaż z tryzubem” jest pisarzem, dziennikarzem oraz publicystą. Urodził się w 1978 roku w Radomiu. Nawiązał współpracę m.in. z takimi magazynami jak “Lampa”, “Polityka” czy “nowa Europa Wschodnia”. Ziemowit jest twórcą reportaży fabularyzowanych oraz eseistycznych, a książki jego autorstwa są niezwykle cenione przez czytelników oraz zbierają liczne pozytywne recenzje.

Dla kogo Tatuaż z tryzubem (najchętniej kupowane)? 

Książka jest dla ludzi, którzy interesują się wewnętrzną strukturą innych państw. Jest to pozycja dla ludzi uwielbiających podróże i poznawanie innego świata. Idealnie nada się również dla osób, które chętnie sięgają po literaturę faktu. Książkę warto przeczytać, by spróbować zrozumieć Ukrainę, ale również po to, by z dystansu spojrzeć na Polskę.